Ani my si už nedokážeme představit u dalších porodů někoho jiného…

14.10.2018

Již od začátku těhotenství jsem věděla, že chci rodit jinak – prostě hezky ❤️ z tohoto důvodu jsem začala v lednu shánět někoho, kdo by nás těhotenstvím provedl a šel s námi i do porodnice. Nemusím říkat, jak je těžké sehnat PA nebo dulu na termín o letních prázdninách 😂 Na doporučení jsem se dostala        do rukou Markétky, našeho mimi anděla 🙂
Termín jsem měla na pátek 13.7. a Markétka hned ten víkend měla odjíždět na dovolenou, ale i tak do toho s námi šla s tím, že to necháme na miminku :), pokud bude chtít u porodu všechny tři, tak si to načasuje.
S Markétkou jsme se vídaly každý měsíc a já se víc a víc začala na miminko těšit.
Den po termínu v osm ráno už přišly první silnější vlnky, které se začaly zpravidelňovat po 10ti minutách a tak jsem psala Markétce. Ta se rozhodla odložit odjezd na dovolenou, za což jsme ji neskonale vděční 🙂 a domluvily jsme se, že se okolo druhé hodiny zastaví a zjistí, jak na tom jsme.
Ve dvě odpoledne přišla a ujistila mě, že už je to vážně ono 😂 následná hodinka byla již docela intenzivní s vlnama po pěti minutách, tak jsme se pomalu začali chystat na cestu do porodnice.
Poté, co mi praskla voda byly vlny dooost intenzivní a bolestivé, nebudu tvrdit, že to byl bezbolestný porod 😂. Vyzkoušela jsem hodně míst a poloh, ale nejlépe mi bylo, když jsem seděla na záchodě a byla opřená o manžela a nebo přímo v podřepu „na bobku“. Markétka se o mě celou dobu úžasně starala aniž by mě napadlo si o něco říct. Otírala mi obličej, úžasně koupelnu provoněla vodou z růží a masírovala lýtka abych nechytala křeč.
Když už jsem měla pocit, že jsem v koncích a začínala se „odpojovat“ tak mi pomohla dýchat a jen svým intenzivním pohledem mi pomohla se zase vrátit zpět do sebe a dotáhnout to do konce 🙂
Malá se narodila do dvou hodin po příjezdu do porodnice a myslím, že na tom Markétka měla velký podíl.
Když jsme se z porodnice vrátili domů, tak se na nás přijela podívat a moc hezky jsme si popovídaly.
Byla to taková krásná tečka za těhotenstvím a pěkným porodem.
Markétku mohu jedině doporučit, protože ani my si už nedokážeme představit u dalších porodů někoho jiného ❤️

Anička

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *