Jsi úžasná bytost a protože být dulou je poslání, které mění svět…

27.5.2018

Zdravím všechny ženy a především ty, které čeká ta chvíle, která nejvíce činí ženu ženou – když se z ní za pár okamžiků stává matka. Ráda bych vám, milé sestry, alespoň částečně přiblížila svůj zážitek, při kterém měla nezastupitelnou funkci právě Markétka – nejen jako dula, ale také jako spřízněná duše plná laskavosti, vnitřní síly a pochopení. Přesně popsat se můj (náš) zážitek nedá. Existují zkrátka záležitosti nepopsatelné – ty které je nám dáno prožít, ale již nelze vyjádřit jejich sílu pomocí slov…

Markétku jsem vyhledala v době, když jsem čekala svého třetího syna. První dva syny jsem rodila „klasicky“ v porodnici, jen za přítomnosti manžela. Ten měl samozřejmě dost práce sám se sebou a i když mě chtěl podpořit, je to zkrátka muž, který ani nemůže pořádně vědět, co žena v daný okamžik potřebuje. Zkrátka byla jsem ráda, že byl se mnou u zrození našich dětí, ale chybělo mi ženské pochopení, sounáležitost a jistota, že je vše v pořádku. Že porod zvládám tak, jak jej ženy přirozeně zvládají. Necítila jsem ženskou sílu v sobě, marně jsem jí hledala. Byla kdesi a kýmsi „udupána“. Od tohoto se sa mozřejm ě odvíjelo další moje „mateřské fungování“.

Zpět tedy k třetímu. těhotenství – bylo neplánované a velmi dlouho jsem se s jeho existencí smiřovala. Měla jsem strach ze všeho možného, jakoby bylo mé první. Během tohoto těhotenství totiž vyplouvala na povrch témata, o kterých jsem se domnívala, že je mám již zpracovaná. Markétka má zvláštní dar a tím je schopnost léčení lidských srdcí. Při prvním setkání se to projevilo tak, že se mi chtělo plakat, aniž bych věděla proč. Přirozeně jsem se ostýchala projevit „slabost“, což ale vůbec nebylo třeba. Právě potom mi řekla o svém daru. Absolvovaly jsme tedy léčení srdce, ze kter&eac ute;ho j sem si odnesla nádherný, Markétkou předaný, vzkaz od Boha. Vše je tak, jak má být, takže jsem si ani nestačila všimnout, jak se mé obavy s blížícím se porodem rozpouští. Markétka se mnou byla neustále v kontaktu. Velmi milá a ochotná, zajímala se o mě a stala se mi velmi blízkou. Její citlivost a něha je balzámem pro duši. Její vnitřní klid a naladěni je léčivé. Díky Markétce jsem zažila svůj nejkrásnější porod a v okamžicích, kdy bych panikařila, mi pomohla se zklidnit, nalézt svojí ženskou sílu a věřit, že je vše v pořádku. K porodu přijela dokonale připravena. Myslela i na maličkosti, které by mě nenapadlo připravit a které pomáhaly příjemnější mu prož ití aktu zrození. Manžela velmi jemně usměrňovala a radila mu, jak být užitečný. Zvládala nás zkrátka oba najednou. Podařilo se jí i vyjednat některé záležitosti s personálem v porodnici, čehož žena, ponořená sama v sobě a poddávající se procesu porodu, není schopna. Díky Markétce jsem vše prožila nejlépe, jak jsem mohla. Cítila jsem svojí sílu a věděla, že miminko je v pořádku i bez lékařů, kteří pochybovali. Měla jsem synka na hrudi, když se poprvé nadechnul a na to nikdy nezapomenu, toto byl úžasný a silný zážitek, kterého bych se bez Markétky nejspíš nedočkala. Celý porod dostal úplně nový, mnou dosud nepoznaný rozměr. Nebyla jsem unavena, naopak jsem získala spoustu energie a miminko neplakalo, jen mi spokojeně vzdychlo v náručí. Vše tedy zafungovalo tak, jak by mělo, lékaři nám poté nechali prostor se do miminka zamilovat. Od prvního okamžiku jsem cítila lásku a sílu jako nikdy předtím.

Markétko, vděčím Ti za hodně, za to nejzásadnější – propojení mezi mnou a Jonáškem, které díky Tobě nebylo narušeno. Za to, že jsem si nenechala vzít svoje ženství, víru, sílu. Za to, že jsem porodila spokojené miminko. Ano, miminko nemusí plakat, aby měli lékaři radost z toho, že se vše podařilo. Vděčím Ti za ten první nádech na mé hrudi. Za tu energii, kterou jsi mi předala. Za péči, trpělivost, jistotu a oporu. Protože maminka a děťátko jsou propojené jako jedna bytost. A hlavně, protože na tom, jak přicházíme na svět, záleží daleko víc, než si myslíme. Děkuji. Objímám Tě a přeji budoucím maminkám, aby je k Tobě osud zavedl a Tobě přeji mnoho spokojených maminek a miminek. Protože jsi úžasná bytost a protože být dulou je poslání, které mění svět.

S láskou Lenka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *