Jak si doma obarvit vlasy – nejlepší tipy a triky

Jak si doma obarvit vlasy nejlepší tipy a triky

Jak si doma obarvit vlasy - nejlepší tipy a triky

Obarvení vlasů je skvělý způsob, jak změnit svůj vzhled a vyjádřit svou individualitu. Mnoho lidí se však bojí obarvovat si vlasy doma, protože se obávají, že to nedokáží správně udělat nebo že jim to může poškodit vlasy. Ale nebojte se! V tomto článku vám přineseme nejlepší tipy a triky, jak si doma obarvit vlasy jako profesionál.

Prvním krokem je vybrat si správnou barvu vlasů. Je důležité zvážit váš přirozený odstín vlasů, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji. Pokud jste blondýnka a chcete být brunetka, vyberte si barvu, která je o několik odstínů tmavší než váš přirozený odstín. Pokud jste brunetka a chcete být blondýnka, vyberte si barvu, která je o několik odstínů světlejší.

Před samotným obarvením si vlasy důkladně umyjte a osušte. Je také dobré si připravit všechny potřebné nástroje, jako jsou rukavice, ochranný krém na čelo a uši a míšící mísy. Přečtěte si pečlivě návod na obarvení vlasů, abyste se seznámili s procesem a případnými specifickými instrukcemi pro danou barvu.

Příprava před barvením vlasů

Jak si doma obarvit vlasy - nejlepší tipy a triky

Předtím než začnete doma barvit vlasy, je důležité provést správnou přípravu. Tímto způsobem zajistíte, že barva se bude lépe přichytávat a výsledek bude trvanlivější.

Zde je několik tipů a triků, jak se připravit na barvení vlasů:

 1. Důkladně si umyjte vlasy šamponem a kondicionérem. Tím odstraníte případné nečistoty a připravíte vlasy na barvení.
 2. Před barvením vlasy nechte dobře proschnout. Mokré vlasy mohou ovlivnit výsledek barvení.
 3. Pokud máte dlouhé vlasy, rozdělte si je do oddělených sekcí. To vám usnadní aplikaci barvy a zajistí rovnoměrné pokrytí vlasů.
 4. Připravte si veškeré potřebné nástroje a materiály, jako jsou rukavice, ochranný krém na kůži, starý ručník a barvu vlasů.
 5. Přečtěte si pečlivě návod k použití barvy vlasů. Každá značka může mít odlišný postup aplikace.

Pamatujte, že správná příprava před barvením vlasy je klíčová pro dosažení požadovaného výsledku. Nyní jste připraveni začít s barvením a získat nový, svěží vzhled!

Vyberte správnou barvu

Jak si doma obarvit vlasy je jednoduché, ale klíčovou částí procesu je správně vybrat barvu, která bude odpovídat vašemu přirozenému tónu vlasů a zároveň splňovat vaše očekávání. Zde je pár tipů, jak vybrat správnou barvu:

1. Určete svůj přirozený tón vlasů Před tím, než začnete vybírat barvu, je důležité zjistit, jaký je váš přirozený tón vlasů. Podívejte se na kořeny vlasů a zkuste určit, zda jsou spíše teplé (blond, hnědé s červeným nádechem) nebo studené (platinové blond, popelavé hnědé).
2. Zvažte svůj odstín pleti Vaše barva vlasů by měla ladit s vaším odstínem pleti. Pokud máte studený odstín pleti (růžový, olivový), zvažte chladné tóny vlasů. Pokud máte teplý odstín pleti (žlutý, olivový), volte spíše teplé tóny vlasů.
3. Zohledněte svůj styl Při výběru barvy vlasů je také důležité zohlednit váš osobní styl a preferovaný vzhled. Pokud jste konzervativní typ, volte přirozenější barvy. Pokud jste naopak odvážnější a rádi experimentujete, můžete si dovolit výraznější odstíny.
4. Konzultujte s odborníkem Pokud si nejste jisti, jakou barvu si vybrat, nebo chcete dosáhnout složitějšího efektu, je dobré konzultovat s profesionálem. Kadeřník vám může poradit ohledně vhodného odstínu a techniky aplikace barvy.

Pamatujte si, že výběr správné barvy je klíčovým krokem při domácím barvení vlasů. Sledujte tyto tipy a triky a užijte si nový vzhled!

Připravte si veškeré potřebné nástroje

Pokud se rozhodnete obarvit si vlasy doma, je důležité mít po ruce veškeré potřebné nástroje. Zde je seznam věcí, které budete potřebovat:

 • Barva na vlasy – vyberte si odstín, který vám nejlépe vyhovuje a který chcete aplikovat.
 • Oxydant – tento produkt je nezbytný pro smíchání s barvou a aktivaci procesu barvení.
 • Míchací mísa a štětka – použijte míchací misu a štětku k důkladnému promíchání barvy a oxydantu.
 • Gumové rukavice – abyste chránili své ruce před chemikáliemi, noste během celého procesu gumové rukavice.
 • Starý ručník nebo oblečení – abyste zabránili zbarvení vašeho oblíbeného ručníku nebo oblečení, použijte starý ručník nebo oblečení, které vám nevadí zbarvit.
 • Stříkačka nebo kartáček na aplikaci barvy – pokud chcete aplikovat barvu přesně na určité části vlasů, můžete použít stříkačku nebo kartáček.
 • Starý hadřík nebo ubrousek – mějte po ruce starý hadřík nebo ubrousek, abyste mohli okamžitě setřít případné skvrny barvy na pokožce.

Před zahájením procesu barvení si pečlivě připravte všechny tyto nástroje, abyste měli vše, co potřebujete, po ruce. To vám ušetří čas a umožní plynulý průběh procesu barvení vašich vlasů doma.

Ochrana pokožky a oblečení

Jak si doma obarvit vlasy - nejlepší tipy a triky

Při barvení vlasů je důležité nejen dosáhnout požadovaného barevného efektu, ale také chránit pokožku a oblečení před nežádoucími skvrnami. Zde je pár tipů, jak toho dosáhnout:

1. Použijte ochranný krém

Před aplikací barvy na vlasy je dobré na pokožku v okolí vlasů nanést ochranný krém nebo vazelínu. Tímto způsobem můžete zabránit zabarvení pokožky a snadno odstranit případné skvrny.

2. Oblečte si staré oblečení

Při barvení vlasů se může stát, že kapka barvy skončí na vašem oblečení. Proto je vhodné si obléknout staré oblečení, které vám nevadí zničit nebo zabarvit. Pokud nemáte staré oblečení, můžete si přes ramena přehodit starý ručník, který ochrání váš oděv.

3. Použijte ochranné rukavice

Při nanášení barvy na vlasy je důležité použít ochranné rukavice, aby se barva nedostala na vaše ruce. Některé barvy mohou obsahovat chemikálie, které mohou dráždit pokožku. Ochranné rukavice vám pomohou chránit vaše ruce a zároveň snadno aplikovat barvu.

4. Mějte připravené hadříky a ubrousky

Při barvení vlasů se může stát, že kapka barvy skončí na podlaze nebo na nábytku. Proto je dobré mít připravené hadříky nebo ubrousky, abyste mohli případné skvrny okamžitě odstranit. Čím rychleji budete skvrny odstraňovat, tím menší je pravděpodobnost, že se zbarví.

5. Důkladně opláchněte vlasy

Po dokončení barvení je důležité důkladně opláchnout vlasy teplou vodou. Tím se odstraní přebytečná barva a minimalizuje se riziko, že se barva přenese na oblečení nebo polštář.

Pamatujte, že ochrana pokožky a oblečení je stejně důležitá jako samotné barvení vlasů. Dodržováním těchto tipů můžete zamezit nežádoucím skvrnám a udržet si krásný výsledek barvení.

Postup při barvení vlasů

Jak si doma obarvit vlasy - nejlepší tipy a triky

Pokud se rozhodnete obarvit si vlasy doma, je důležité dodržovat správný postup, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Zde je několik tipů a triků, které vám pomohou:

1. Připravte si všechny potřebné přípravky a pomůcky. Před začátkem barvení si připravte barvu, ochranné rukavice, starý ručník nebo oděv, abyste se chránili před potenciálním zbarvením. Také si připravte hřeben nebo kartáček na vlasy a mísící nádobu, pokud je potřeba smíchat více barev.

2. Přečtěte si pokyny na obalu barvy. Každá barva má své vlastní pokyny a časový postup. Přečtěte si je pečlivě a dodržujte je, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

3. Ochrňte si ramena a krk. Před aplikací barvy si přes ramena přehoďte starý ručník nebo oděv, abyste se chránili před nechtěným zbarvením kůže.

4. Aplikujte barvu na suché a neumyté vlasy. Barva lépe přilne na suché vlasy, takže je neumývejte před aplikací. Pokud máte mastné vlasy, můžete je předem umýt jemným šamponem, ale nepoužívejte kondicionér nebo jiné vlasové produkty.

5. Aplikujte barvu rovnoměrně. Rozdělte si vlasy do oddělených částí a aplikujte barvu od kořínků až po konečky. Použijte hřeben nebo kartáček na vlasy, abyste barvu rovnoměrně rozetřeli a zajistili, že každý pramen je pokrytý.

6. Nechte barvu působit podle pokynů. Přesný čas působení závisí na typu barvy a požadovaném výsledku. Dodržujte pokyny na obalu a nechte barvu působit po dobu, kterou je doporučeno.

7. Důkladně opláchněte vlasy. Po uplynutí času působení důkladně opláchněte vlasy teplou vodou, dokud voda není úplně čistá. Poté můžete použít přiložený kondicionér nebo jiný vlasový produkt, který dodá vlasům vlhkost a lesk.

8. Péče o barvené vlasy. Po barvení je důležité pečovat o vlasy, aby zůstaly zdravé a krásné. Používejte šampony a kondicionéry určené pro barvené vlasy a minimalizujte používání tepelných nástrojů na vlasy, jako jsou fén a žehličky.

Pamatujte si, že barvení vlasů je proces, který vyžaduje trpělivost a péči. Pokud jste nováček v barvení vlasů, může být užitečné požádat o pomoc profesionála nebo si vybrat jednodušší metodu, například barvení přírodními barvivy. Sledujte pokyny, dodržujte postup a užijte si nový vzhled svých vlasů!

Rozdělte vlasy na prameny

Před tím, než začnete barvit vlasy doma, je důležité vlasy rozdělit na prameny. Tímto způsobem si zajistíte, že barva se rovnoměrně aplikuje a nedojde k přeskočení některých částí vlasů.

Existuje několik způsobů, jak rozdělit vlasy na prameny. Nejprve si vlasy rozčešte, aby byly zbavené jakýchkoliv záhybů nebo zamotání. Poté můžete vlasy rozdělit podle svého uvážení. Pokud chcete jemnější prameny, můžete použít hřeben s tenkými zuby. Pro hrubší prameny můžete použít hřeben s většími zuby. Můžete také použít své prsty a rozdělit vlasy podle pocitu.

Je důležité, aby prameny byly stejně široké a rovnoměrně rozdělené po celé hlavě. Můžete si pomoci zrcadlem, abyste si zkontrolovali, zda je rozdělení pramenů vyrovnané. Pokud nejste spokojeni s výsledkem, můžete vlasy znovu rozdělit a upravit, dokud nebudete mít požadovaný výsledek.

Výhody rozdělení vlasů na prameny
Pomáhá rovnoměrně aplikovat barvu na vlasy
Zajišťuje, že žádná část vlasů není vynechána
Umožňuje snadnější manipulaci s vlasy při barvení

Rozdělení vlasů na prameny je důležitým krokem při domácím barvení vlasů. Správné rozdělení pramenů vám pomůže dosáhnout profesionálního výsledku a zajistí, že barva bude rovnoměrně aplikována na všechny části vlasů.

Naneste barvu na vlasy

Jak si doma obarvit vlasy - nejlepší tipy a triky

Pokud se rozhodnete doma obarvit vlasy, je důležité správně aplikovat barvu. Následující tipy vám pomohou dosáhnout nejlepších výsledků.

Příprava: Před samotným nanášením barvy si důkladně umyjte vlasy šamponem, abyste odstranili přebytečný olej a nečistoty. Poté vlasy osušte a rozčešte.

Oddělení vlasů: Rozdělte si vlasy na prameny, abyste měli lepší kontrolu nad aplikací barvy. Upevněte jednotlivé prameny sponkou nebo elastickým páskem.

Aplikace barvy: Před použitím barvy si pečlivě přečtěte návod na obalu. Začněte nanášet barvu od kořínků směrem ke konečkům. Použijte hřeben nebo speciální aplikátor, abyste barvu rovnoměrně rozetřeli po celé délce vlasů. Během nanášení můžete použít rukavice, abyste zabránili zabarvení rukou.

Časování: Doba působení barvy se liší podle typu vlasů a zvoleného odstínu. Dodržujte doporučený čas v návodu, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Pokud potřebujete intenzivnější barvu, můžete prodloužit dobu působení, ale ne příliš dlouho, abyste nezpůsobili poškození vlasů.

Opláchnutí: Po uplynutí stanovené doby důkladně opláchněte vlasy teplou vodou, dokud není voda čistá. Poté použijte kondicionér, který dodá vlasům vlhkost a zabraňuje jejich vysušování.

Údržba: Po obarvení je důležité pečovat o vlasy. Používejte šampony a kondicionéry určené pro barvené vlasy, které jim dodají potřebnou výživu a ochrání barvu před vyblednutím. Také se vyhněte častému mytí vlasů, abyste minimalizovali ztrátu barvy.

Správná aplikace barvy na vlasy doma je klíčem k úspěchu. Sledujte návod, postupujte opatrně a užijte si krásně obarvené vlasy!

Nechte barvu působit a opláchněte

Po aplikaci barvy na vlasy je důležité nechat ji působit po určitou dobu. Každý výrobce barvy udává doporučenou dobu působení, kterou byste měli dodržet. Tato doba se liší podle typu barvy a požadovaného výsledku.

Během působení barvy je vhodné zabránit jejímu vyschnutí. Můžete si vlasy zabalit do fólie nebo použít sprchovou čepici. To pomůže udržet teplo a zvýšit účinnost barvy.

Po uplynutí doporučené doby působení je čas barvu opláchnout. Nejprve opláchněte vlasy teplou vodou, dokud není voda čistá a barva se již neodplavuje. Poté použijte šampon a důkladně vlasy umyjte a vypláchněte.

Po opláchnutí je důležité vlasy pečlivě vysušit. Můžete použít fén nebo nechat vlasy přirozeně uschnout. Po vysušení můžete případně použít kondicionér, který vlasy vyživí a dodá jim lesk.

Doporučení pro oplachování Doporučení pro sušení
– Používejte teplou vodu – Použijte fén nebo nechte vlasy přirozeně uschnout
– Oplachujte vlasy, dokud není voda čistá – Použijte kondicionér pro vyživení vlasů
– Použijte šampon pro opláchnutí

Pamatujte si, že správná péče o vlasy po jejich obarvení je důležitá pro udržení jejich zdraví a krásy. Dodržujte doporučení výrobce barvy a pečlivě si vybírejte produkty, které jsou vhodné pro vaše vlasy.

Péče o vlasy po barvení

Jak si doma obarvit vlasy - nejlepší tipy a triky

Po domácím barvení vlasů je důležité jim poskytnout správnou péči, aby zůstaly zdravé a krásné. Zde je několik tipů, jak si správně postarat o vlasy po barvení:

 1. Důkladně opláchněte vlasy teplou vodou. Teplá voda pomůže otevřít kutikulu vlasů a odstraní zbytky barvy.
 2. Použijte speciální šampon a kondicionér pro barvené vlasy. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby chránily barvu a zabraňovaly jejímu vyblednutí.
 3. Vlasy nechte přirozeně uschnout nebo použijte fén s nízkou teplotou. Vysoké teploty mohou poškodit vlasy a způsobit jejich vyblednutí.
 4. Použijte ochranný sprej nebo olej na vlasy před použitím tepla. Tyto produkty chrání vlasy před poškozením teplem a udržují je hydratované.
 5. Pravidelně používejte vlasovou masku nebo kondicionér, který dodává vlasům potřebnou výživu a hydrataci.
 6. Vyhýbejte se nadměrnému používání horkých stylingových nástrojů, jako jsou žehličky na vlasy nebo kulmy. Tyto nástroje mohou způsobit poškození a vysušení vlasů.
 7. Pravidelně stříhejte konečky vlasů, aby se zbavily rozdělených konců a zůstaly zdravé.
 8. Dodržujte doporučení výrobce barvy vlasů ohledně času mezi barvením. Příliš časté barvení může vlasy oslabit a poškodit.

Postarat se o vlasy po barvení je důležité, aby zůstaly silné a krásné. Sledováním těchto tipů a používáním vhodných vlasových produktů můžete udržet své vlasy zdravé a lesklé.

Nejčastější dotazy k tématu Jak si doma obarvit vlasy – nejlepší tipy a triky

Jak si doma nejlépe obarvit vlasy?

Nejlepší je začít s čistými a suchými vlasy. Před aplikací barvy je také dobré si vlasy promastit ochranným olejem, aby se minimalizovalo poškození. Poté pečlivě nanesete barvu po celé délce vlasů a nechte působit podle instrukcí. Po umytí barvy je důležité použít kondicionér, který vlasy hydratuje a zabraňuje jejich vysušení.

Které produkty jsou nejvhodnější pro domácí barvení vlasů?

Existuje mnoho různých značek vlasových barev na trhu, a každá značka má své vlastní výhody a nevýhody. Nejlepší je si vybrat barvu, která je vhodná pro váš typ vlasů a která obsahuje přírodní složky, které minimalizují poškození. Dobrou volbou jsou také produkty, které obsahují ochranné složky, jako je keratin, aby vlasy zůstaly zdravé a lesklé.

Je možné si obarvit vlasy doma bez pomoci profesionála?

Ano, je možné si vlasy obarvit doma bez pomoci profesionála. Existuje mnoho vlasových barev na trhu, které jsou snadno použitelné a poskytují profesionální výsledky. Je však důležité pečlivě dodržovat instrukce na obalu a provést předem test na alergii, aby se minimalizovalo riziko nepříjemných reakcí na barvu.

Je možné si obarvit vlasy doma bez poškození?

Pokud se správně postaráte o své vlasy před, během a po barvení, můžete minimalizovat riziko poškození. Důležité je použít ochranný olej nebo kondicionér před aplikací barvy, aby se vlasy hydratovaly a chránily před chemickými látkami. Po barvení je také důležité použít hydratační kondicionér, který obnoví vlhkost vlasů a zabraňuje jejich vysušení.

Jaké jsou nejčastější chyby při domácím barvení vlasů?

Jednou z nejčastějších chyb je nesprávný výběr odstínu barvy. Je důležité vybrat si odstín, který odpovídá vašemu přirozenému tónu vlasů a který bude vypadat přirozeně. Další častou chybou je nedodržení instrukcí na obalu, například neumožnění dostatečného působení barvy nebo nedostatečné opláchnutí. To může vést k nerovnoměrnému barevnému výsledku nebo dokonce k poškození vlasů.

Jak si doma obarvit vlasy?

Existuje několik způsobů, jak si doma obarvit vlasy. Nejprve si vyberte barvu, kterou chcete použít, a připravte si veškeré potřebné materiály, jako je ochranný plášť, rukavice a míchací miska. Poté naneste barvu na vlasy podle pokynů na obalu a nechte působit po dobu stanovenou v pokynech. Po uplynutí času důkladně opláchněte vlasy teplou vodou a použijte kondicionér, abyste vlasy zhydratovali.

Napsat komentář