Co zasadit v srpnu – tipy a návody pro zahradníky

Co zasadit v srpnu – tipy a návody pro zahradníky

Co zasadit v srpnu - tipy a návody pro zahradníky

Červenec pomalu končí a je čas připravit se na zahradničení v srpnu. I když se léto blíží ke konci, stále je možnost vysadit několik plodin a vychutnat si čerstvé zelené plody. Srpen je ideální čas pro výsadbu některých zelenin, jako je mrkev, cuketa, fazole a květák.

Mrkev je oblíbenou plodinou mezi zahradníky, protože je snadná na pěstování a má mnoho zdravotních výhod. Vysazujte mrkev do dobře odvodněné půdy a pravidelně zalévejte. Během několika týdnů už budete mít čerstvou, sladkou mrkev připravenou k jídlu.

Cuketa je další zeleninou, kterou můžete v srpnu zasadit. Cukety jsou rychle rostoucí plodiny a budou připravené k sklizni za pouhých 45-60 dní. Vysazujte je do slunného místa a pravidelně zalévejte. Cukety jsou vynikající přísadou do různých pokrmů, jako jsou grilované zeleninové špízy nebo cuketové placky.

Fazole jsou skvělou volbou pro srpen, protože jsou nenáročné na péči a rychle rostou. Vysazujte fazole do dobře odvodněné půdy a pravidelně odplevelujte. Za několik týdnů budete mít plné koše čerstvých fazolí, které můžete přidat do salátů, polévek nebo je grilovat.

Květák je další plodinou, kterou můžete v srpnu zasadit. Vysazujte květák do půdy bohaté na organickou hmotu a pravidelně zalévejte. Během několika týdnů budete mít na zahradě krásné květy květáku, které můžete použít do různých pokrmů, jako jsou květákové karbanátky nebo květákový krém.

Pokud máte rádi rychlorostoucí plodiny, můžete v srpnu zasadit také ředkvičky. Ředkvičky jsou nenáročné na péči a budou připravené k sklizni za pouhých 20-30 dní. Vysazujte je do dobře odvodněné půdy a pravidelně zalévejte. Ředkvičky jsou skvělým příspěvkem do salátů nebo můžete je jíst samotné s trochou soli.

V srpnu je také vhodný čas na výsadbu rajčat a papriky. Rajčata a papriky potřebují hodně slunce a tepla, proto je vysazujte do slunného místa. Pravidelně zalévejte a odplevelujte. Za několik týdnů budete mít na zahradě plné keře rajčat a paprik, které můžete použít do různých pokrmů, jako jsou rajčatové omáčky nebo papriková polévka.

Nakonec, v srpnu můžete také zasadit kedlubny. Kedlubny jsou nenáročné na péči a budou připravené k sklizni za pouhých 70-90 dní. Vysazujte je do dobře odvodněné půdy a pravidelně zalévejte. Kedlubny jsou vynikající přísadou do různých pokrmů, jako jsou bramborové placky nebo kedlubnový salát.

V srpnu je spousta možností, co zasadit. Nechte svou zahradu kvést a vychutnejte si čerstvé plody, které jste sami vypěstovali.

Zelenina

V srpnu je ideální čas na výsadbu mnoha druhů zeleniny. Mezi ty nejpopulárnější patří kedlubny, květák, rajčata, cuketa, ředkvičky, mrkev, okurky a fazole.

Zelenina Výsadba Sklizeň
Kedlubny Srpna až září Říjen až listopad
Květák Srpna až září Září až říjen
Rajčata Srpna až září Červen až září
Cuketa Srpna až září Září až říjen
Ředkvičky Srpna až září Září až říjen
Mrkev Srpna až září Říjen až listopad
Okurky Srpna až září Září až říjen
Fazole Srpna až září Září až říjen

Je důležité dbát na správnou zálivku a hnojení zeleniny, aby rostliny měly dostatek živin pro růst a vývoj. Pravidelné odstraňování plevelů je také důležité, aby se zelenina mohla plně rozvíjet.

Pamatujte také na to, že každý druh zeleniny může mít specifické nároky na půdu a osvětlení. Při výsadbě se proto informujte o optimálních podmínkách pro danou rostlinu.

Podzimní salát, ředkvičky, špenát

Co zasadit v srpnu - tipy a návody pro zahradníky

V srpnu je ideální čas na výsadbu podzimních plodin, které nám budou sloužit jako čerstvé zelené přísady do salátů a dalších pokrmů i v chladnějších podzimních měsících. Mezi tyto plodiny patří například rajčata, cuketa, okurky, mrkev, fazole a ředkvičky.

Rajčata jsou vhodná pro pěstování v zahradě i na balkóně. Jejich plody jsou chutné a zdravé a můžeme je použít do salátů, omáček či polévek. Cukety jsou také velmi oblíbenou zeleninou a můžeme je přidat do salátů, grilovat nebo připravovat různé zeleninové pokrmy. Okurky jsou výbornou součástí salátů, připravují se z nich také nakládané okurky a okurkový salát.

Mrkev je bohatá na vitamíny a minerály a můžeme ji přidat do salátů, polévek, smoothies nebo ji jednoduše konzumovat syrovou. Fazole jsou skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny a můžeme je přidat do salátů, připravovat z nich různé omáčky nebo je podávat jako samostatné přílohy.

Ředkvičky jsou velmi rychle rostoucí plodinou, kterou můžeme sklízet již po několika týdnech. Jsou ideální do salátů, sendvičů nebo jako ozdoba na různé pokrmy. Kromě ředkviček můžeme v srpnu také zasadit špenát, který je bohatý na železo a vitamíny. Špenát můžeme přidat do salátů, polévek, smooties nebo ho jednoduše připravit na páře.

Pro zdravou a pestrou stravu je dobré mít ve své zahradě nebo na balkóně také květák a kedlubny. Květák je skvělou přísadou do salátů, polévek, příloh nebo ho můžeme připravovat na páře. Kedlubny jsou bohaté na vitamíny a minerály a můžeme je přidat do různých pokrmů, jako jsou například saláty, dušená jídla nebo přílohy.

Plodina Použití
Rajčata Saláty, omáčky, polévky
Cuketa Saláty, grilování, zeleninové pokrmy
Okurky Saláty, nakládané okurky, okurkový salát
Mrkev Saláty, polévky, smoothies
Fazole Saláty, omáčky, přílohy
Ředkvičky Saláty, sendviče, ozdoba
Špenát Saláty, polévky, smoothies
Květák Saláty, polévky, přílohy
Kedlubny Saláty, dušená jídla, přílohy

Paprika, rajčata, okurky

Co zasadit v srpnu - tipy a návody pro zahradníky

Pokud chcete v srpnu zasadit nějakou zeleninu do své zahrady, můžete zvážit výsadbu papriky, rajčat nebo okurek. Tyto plodiny jsou oblíbené mezi zahradníky a mají mnoho využití v kuchyni.

Při výsadbě papriky je důležité vybrat vhodné odrůdy, které jsou odolné vůči chorobám a mají dobrou sklizeň. Paprika potřebuje slunné a teplé místo, proto ji zasaďte na slunné místo ve vaší zahradě. Dobře se doplňuje například s kedlubnami, mrkví nebo ředkvičkami.

Rajčata jsou také oblíbenou plodinou, kterou můžete zasadit v srpnu. Rajčata potřebují hodně slunce a tepla, proto je ideální je zasadit na slunné místo. Doporučuje se také přidat do půdy dobře rozložený kompost nebo hnojivo bohaté na živiny. Rajčata se dobře doplňují například s cuketou, paprikou nebo květákem.

Okurky jsou rychle rostoucí plodinou, kterou můžete zasadit v srpnu. Okurky potřebují hodně vody a slunce, proto je důležité je pravidelně zalévat a chránit před vyschnutím. Okurky se dobře doplňují například s fazolemi, rajčaty nebo paprikou.

Tip: Při výsadbě papriky, rajčat nebo okurek je důležité dbát na pravidelnou péči, zalévání a ochranu před škůdci. Sledujte vývoj rostlin a včas reagujte na případné problémy.

Výsadba papriky, rajčat a okurek v srpnu může být skvělým způsobem, jak si vychutnat čerstvou zeleninu přímo z vlastní zahrady. Připravte si vhodné místo ve své zahradě a začněte s výsadbou!

Mrkev, celer, petržel

Co zasadit v srpnu - tipy a návody pro zahradníky

Mrkev je jednou z nejoblíbenějších zelenin, kterou lze zasadit v srpnu. Je bohatá na vitamíny a minerály, a navíc je velmi chutná a výživná. Mrkev lze použít jako surovou zeleninu do salátů, nebo ji můžete přidat do různých pokrmů, jako jsou polévky, omáčky nebo zapečená jídla. Mrkev je také skvělým zdrojem vlákniny, která podporuje zdraví trávicího systému.

Celer je další zelenina, kterou lze zasadit v srpnu. Celer obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, a je také bohatý na vlákninu. Celer lze použít do různých pokrmů, jako jsou polévky, saláty nebo omáčky. Můžete ho také konzumovat surový jako občerstvení, nebo ho přidat do smoothie nebo džusu pro zvýšení výživové hodnoty.

Petržel je aromatická bylina, která se často používá jako koření do různých pokrmů. Petržel obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, a má také antioxidační účinky. Můžete ji přidat do salátů, polévek, omáček nebo ji použít jako ozdobu na pokrmy. Petržel má také detoxikační účinky a podporuje zdraví ledvin a močového systému.

Pokud máte rádi zahradničení a chcete vypěstovat vlastní zeleninu, srpen je ideálním časem pro zasazení rajčat, okurek, fazolí, papriky, kedlubenů, ředkviček, mrkve a květáku. Tyto zeleniny jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu, a mnoho z nich lze použít do různých pokrmů. Zároveň je pěstování vlastní zeleniny skvělým způsobem, jak si užít čas venku a mít kontrolu nad tím, co jíte.

Ovoce

Co zasadit v srpnu - tipy a návody pro zahradníky

V srpnu je možné vysazovat a pěstovat různé druhy ovoce. Mezi ty nejčastější patří rajčata, cuketa, fazole, kedlubny, okurky, paprika, květák a ředkvičky. Tyto plodiny jsou oblíbené mezi zahradníky a lze je snadno pěstovat i na malých zahradách.

Rajčata jsou oblíbeným druhem ovoce, které lze pěstovat v květináčích nebo na záhonu. Cukety jsou také velmi snadno pěstovatelné a mohou být využity v různých kulinářských receptech. Fazole jsou výborným zdrojem bílkovin a lze je sklízet již po několika týdnech.

Kedlubny jsou oblíbené pro svůj sladký a šťavnatý chuť. Okurky jsou velmi snadno pěstovatelné a lze je použít na přípravu salátů nebo jako osvěžující přísadu do nápojů. Paprika je bohatá na vitamíny a minerály a lze ji použít do různých pokrmů.

Květák je oblíbenou zeleninou, kterou lze pěstovat i v chladnějším podnebí. Ředkvičky jsou velmi rychle rostoucí plodinou, kterou lze sklízet již po několika týdnech. Tyto plodiny jsou skvělou volbou pro zahradníky, kteří chtějí sklízet čerstvé ovoce a zeleninu přímo z vlastní zahrady.

Jablka, hrušky, švestky

Pokud máte rádi ovocné stromy, srpen je skvělým časem na jejich výsadbu. Jablka, hrušky a švestky jsou oblíbené odrůdy, které můžete zasadit do své zahrady a užívat si jejich sladké plody.

Jablka jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce a existuje mnoho různých odrůd, které se liší ve velikosti, chuti a dozrávání. Zasadit je můžete ve volné půdě nebo do velkých nádob. Nezapomeňte, že jabloně potřebují slunné stanoviště a dobře propustnou půdu.

Hrušky jsou další lahodné ovoce, které si můžete vypěstovat ve své zahradě. Existuje mnoho odrůd hrušek, které se liší ve velikosti, chuti a dozrávání. Hrušky potřebují slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Pokud chcete získat bohatou úrodu, je důležité pravidelně zalévat a hnojit hrušky.

Švestky jsou ovocné stromy, které mají sladké plody s charakteristickou chuťovou kombinací sladkého a kyselého. Švestky můžete zasadit do volné půdy nebo do velkých nádob. Potřebují slunné stanoviště a dobře propustnou půdu. Pravidelná zálivka a hnojení pomohou získat bohatou úrodu.

Kromě toho, srpen je také skvělým časem na výsadbu dalších rostlin, jako jsou fazole, cuketa, kedlubny, ředkvičky, rajčata, paprika, květák a okurky. Tyto zeleninové plodiny jsou snadné na pěstování a můžete si užívat čerstvého a chutného zelení přímo z vaší zahrady.

Ať už se rozhodnete zasadit jablka, hrušky, švestky nebo zeleninu, nezapomeňte pravidelně zalévat a hnojit své rostliny. S dostatečnou péčí a pozorností budete mít zaručeně bohatou úrodu.

Lískové ořechy, meruňky, broskve

Květen a červenec jsou nejlepšími měsíci pro výsadbu lískových ořechů. Je důležité vybrat si kvalitní sazenice a zajistit jim vhodné stanoviště. Lískové ořechy potřebují slunné a chráněné místo, kde mají dostatek prostoru pro kořeny. Při výsadbě je vhodné přidat do půdy kompost nebo jiné organické hnojivo, které pomůže růstu rostliny.

Meruňky a broskve jsou oblíbeným ovocem, které je možné vysadit i v srpnu. Je však důležité vybrat si vhodnou odrůdu, která je odolná vůči mrazu a nemocem. Při výsadbě je třeba zajistit rostlinám dostatečně propustnou půdu a slunné stanoviště. Meruňky a broskve potřebují také pravidelnou zálivku a hnojení, aby se dobře vyvíjely a plodily.

Pro zahradníky, kteří mají rádi zeleninu, je srpen ideálním časem pro výsadbu kedlubnů, rajčat, cuket, květáku, ředkviček, fazolí, mrkve a papriky. Tyto plodiny mají rády teplé a slunné podmínky, takže se jim v srpnu daří nejlépe. Při výsadbě je důležité dodržovat optimální vzdálenost mezi rostlinami a zajistit jim dostatečné množství živin a vody.

Nejčastější dotazy k tématu Co zasadit v srpnu – tipy a návody pro zahradníky

Co mohu zasadit v srpnu do zahrady?

V srpnu můžete zasadit například fazole, cukety, ředkvičky, ředkvičky, mrkev, salát, cibuli, špenát, česnek a bylinky jako bazalku, petržel, koriandr a oregano.

Mohu zasadit květiny v srpnu?

Ano, v srpnu můžete zasadit květiny jako například rudbekie, slunečnice, kosatce, astry, rudbekie, zářivky, lobelky, petúnie a další. Je však důležité si vybrat květiny, které jsou vhodné pro podmínky vaší zahrady a klimatu.

Co musím při záhonu zasadit v srpnu dbát?

Při záhonu zasadit v srpnu je důležité dbát na dostatečnou zálivku, aby rostliny měly dostatek vláhy, a také na ochranu před škůdci a chorobami. Je také dobré pravidelně odstraňovat plevel a udržovat záhon čistý.

Které rostliny je nejlepší zasadit v srpnu do květináče?

V srpnu je vhodné zasadit do květináče rostliny jako například pelargonie, fuchsie, petúnie, surfinie, muškáty, ale také bylinky jako bazalku, máty nebo rozmarýn. Je důležité zvolit rostliny, které jsou vhodné pro pěstování v květináči a které budou mít dostatek prostoru pro růst.

Napsat komentář